En iyi Tarafı ankarada gezilecek yerler

You know so much its almost tough to argue with you (derece that I really would want to…HaHa). You definitely put a new spin on a topic that’s been written about for decades. Great stuff, just excellent!

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki sonraki durağımız Eski şûra Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan çarkıt divan binası, Türkiye’de kurulan ilk şûra binasıdır. 1920’bile kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı gibi birbir hayli önemli kararların aldatmaındığı bu yapı 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

 Osmanlı devleti, Memlük ve birşu denli Anadolu’da canlı ülkelere ilgili silahlar, giysiler ve gayrı eşyalar bulunmaktadır.

Ankara’nın şeşndağ ilçesinde bulunan bir başka müze de Rum Medeniyetler Müzesidir. Dünyanın önde mevrut müzeler arasında iz düz bu müzenin içinde Küçük asya’da mevcut arkeolojik eserler yan almaktadır. İlk olarak 1938 tarihinde restoresi süregelen müze 30 yıl sonra tam olarak bitmiş ve içinde ki özel eserlerden dolayı dünyada ki 68 müzearasından 1997 tarihinde senenin müzesi olarak seçilmiştir.

” sorusu her veçheüyle ele düzenıp harika bir yazı zirda sizleri bekliyor, umarım yazdıklarımı faydalı bulursunuz, konu böylece yorumlarınızı bekliyorum.

I’ll bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn many new stuff right

Ankara’da gezilecek yerler arasına yeni yeğinlan şimal Ankara Camii ve Külliyesi, özellikleri ve mimari açıdan basar doldurmasından dolayı çokça resim çekebileceğiniz harika bir mekan sunuyor.Gelin bilcümle Bakın ne buldum müşterek şimal Ankara Camii ve Külliyesini henüz yakından tanıyalım. 

Estergon Kalesi, Ankara Keçiören’bile bulunmaktadır. 2005 yılında hizmete açılan bu kalenin içinde Türk irfan ve tarihini özetleyen müze bile arsa almaktadır. Türk tarihinde önemli yeri olan Estergon Kalesini ziyaret edeceğiniz listeye eklemeyi unutmayın.

 Ankara Kalesine gelerek Ankara’nın bütününü 360 kadar görebilir, Ankara’nın göz kamaştırıcı manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolayca gezilecek yerler beyninde konum alan Ankara kalesi karşı çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

totally right. This submit actually made my day. You cann’t believe just how so much time I had spent

Bu müzenin içinde dünyaca ünlü ressamların ve heykeltıraşların en önemli eserleri bulunmaktadır. Ankara’da görülmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir.

Ankara Namazgâh tepesinde bucak alan ülke Resim ve Statü Müzesi tam bir irfan merkezi ve konuşma müzesidir. 1930 tarihinde kamuın hizmetine oluşturulan bu özel müze, 1980tarihinde gene restore edilerek küşadetır.

Fil iskeletlerinden ilk insana, şu anne hayatta sıfır birşu denli canlı türleri ve bitkilerini burada sahne olmak olanaklı.

Budun meydanında mevzi alan kadim divan binası, bulması kolayca bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz hengâm Kurtuluş Savaşı’nın ne şartlarda mevzuşulduğu ve tasar örgülarak elbette kaleme aldatmaındığını bu müzede maziye derece derece öğreneceksiniz.

Ankara’da gezilecek tarihi yerler ve diğer birsonsuz yerler esasta unvanıldığından çok elan fazladır. Ankara yalnızca Başkent olmamakla beraberinde gezme dair da birhayli yere malik.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı ankarada gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar